اردیبهشت ۰۳

تاج‌مهر: *مریدان شیخ را گفتند رئیس‌جمهور گفته: «رشد علمی ایران ۱۱ برابر متوسط جهانی است!» شیخ آهید که: «کاش به سال نو بگذارند سرمان در گریبان خویش باشد.» و وقتی مریدان را در انتظار کلام خویش دید به خنده گفت: «لابد اگر شنگول و منگول و رویانا و … زنده می‌ماندند رشد علمی‌مان ۱۱ برابر متوسط کهکشان راه شیری می‌شد!»

*زن‌زلیلی شیخ را گفت رئیس مؤسسه‌ی زنان گفته: «تنها ۱۳ درصد زنان شاغل هستند.» شیخ آن‌گونه که مریدان مزاح یا جدی بودن کلام‌اش را درنبافتند فرمود: «پشتِ هر زنِ شاغل مرد سیاه‌روزِ نحیفی است که به خاطر نمی‌آورد آخرین بار چه وقت غذای گرم خانگی خورده!» مریدان از شرم شباهت سرافکنده یک به یک مجلس شیخ را ترک کردند.

*معتادی دُز بالا شیخ را گفت در خبرها آمده که: «ماده مخدری چینی با نام «میو‌میو» از طریق اینترنت به فروش می‌رسد.» شیخ چند بار نوک دماغ خویش مالید و فرمود: «وقتی همه‌چیزمان چینی است چه اشکال دارد خماری و نشئگی‌مان هم چینی باشد!؟» مریدان به «هاپ‌هاپ» افتادند…

*خانه‌به دوشی شیخ را گفت معاون اول رئیس‌جمهور گفته: «تا دو سال آینده هیچ زوج جوان ایرانی بی‌خانه نمی‌ماند!» شیخ گفت: «از این دُم… هر چه بگویی برمی‌آید» سپس رو به مریدان بینی خویش را کشید و فرمود: «یاد پینوکیو افتادم» مریدان که مراد شیخ درنیافته بودند به چشم بر هم زدنی حجره‌ی شیخ را از آتاری و سگا انباشتند تا دل شیخ به دست آورند…

*اغتشاش‌گری شیخ را گفت پرستار اوکراینی قذافی گفته: «دیکتاتور لیبی عاشق اسپاگتی است!» شیخ خندید و فرمود: «لابد آن‌جا به جای این‌که کنگر بخورند لنگر بیندازند، اسپاگتی می‌خورند و اینترنتی برکنار می‌شوند.» مریدی گفت: «مرتیکه‌ی… ۳۰ سال است خون مردم را در شیشه کرده خجالت هم نمی‌کشد.» شیخ گفت: «خاورمیانه ۳۰ساله‌های زیادی دارد که شتر برکناری بر درگاه قصرشان خوابیده!» مریدی از مرید دیگر پرسید: «شیخ به گاهِ گفتن این سخن چشم خواباند؟» همهمه‌ای افتاد. هیچ کدام از مریدان چشمک شیخ را ندیده بودند.

*لمپنی شیخ را گفت احمدی‌نژاد گفته: «چه اشکال دارد مردم در ویلا زندگی کنند؟» شیخ فرمود: «به اسفندیار بگویید به او بگوید ما جنبه نداریم، یک وقت دیدی شیطان زیر پایمان نشست و توقع‌مان بالا رفت!» مریدان منتظر چشم به دهان شیخ دوخته بودند که باقی‌اش را هم بگوید و نمی‌دانستند که دیگر باقی ندارد!

*توریستی شیخ را گفت: «محاکمه‌ی برلوسکونی به اتهام فساد اخلاقی آغاز شده!» شیخ هیچ نگفت. مریدی زانوی ادب به زمین زد و پرسید: «یعنی آن‌جا هم گشت مفاسد دارد؟» مریدی دیگر گفت: «پس آن‌جا هم زیاد هر کی به هر کی نیست!» شیخ غرید که: «همه‌تان گم شوید از جلوی چشم‌ام تا نزده‌ام کَلاتان[همراه کَمسا] کنم.»

*مریدی شیخ را گفت مشاور برکنار شده‌ی احمدی‌نژاد گفته: «وسط بیابان بدون بیمارستان و مدرسه و امکانات رفاهی و امنیتی مسکن می‌سازند.» شیخ خندید و گفت: «کلهر جان! این حرف‌ها را باید قبل از این‌که دل پُری داشتی می‌زدی نه حالا!»

*خبرداری گفت روزنامه حریت چاپ ترکیه نوشته: «توریست‌های ایرانی به اقتصاد ترکیه رونق می‌دهند.» شیخ گفت: «ما که شکر خدا خیرمان به عرب و افغان و روس می‌رسد، تَرک هم سهم دارد.» مریدان خودشان را به آن راه زدند.

*مؤمنی گفت رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفته: «فرض کنید در پاکستان یا عراق به دنیا آمده بودیم، آن وقت فکر می‌کنید وضع ما چطور می‌شد؟» شیخ پوزخندید: «معلوم است یا رئیس‌مجلس کشور همسایه می‌شدیم یا به طرف جرج بوش لنگه‌کفش پرتاب می‌کردیم.» مریدان ربط این دو به هم را درنیافتند. شیخ که می‌دانست به اشارت و چشمک نیز کارشان راه نمی‌افتد ترجیح داد هیچ نگوید و به چشم‌غره‌ای اکتفا کند. مریدان به بهانه‌ی خرید شارژ ایرانسل دو در کردند.

*کارمندی شیخ را گفت: «یک‌پنجم سال ۹۰ رسماً تعطیل است» شیخ پوزخندید: «دو پنجم‌اش را هم که ریزگردهای عربی و تصمیم‌گیری‌های میلی و عشقی تعطیل می‌کند، چه سالی است امسال!»

*محتکری شیخ را گفت: «رئیس شورای اصناف پیش‌بینی کرده قیمت‌ها در سال ۹۰، ۲۰ درصد افزایش داشته باشند.» شیخ گفت: «ما خانه به دوشان غم خاویار نداریم.» مریدان مراد شیخ درنیافتند. شیخ حرص فراوان بخورد و دستان‌اش را به آسمان گرفت. مریدان جیم شدند.

*منحرفی شیخ را گفت مشایی گفته: «تفکر انحرافی شادی را حرام می‌داند.» شیخ گفت: «دل‌مان برای اظهارات اسفندیار تنگ شده بود، چه نیک که امسال نیست ما را در نوشتن این ستون تنها نخواهد گذاشت!»

*خبرنگارنمایی گفت کامران نجف‌زاده بعد از اخراج از فرانسه گفته: «چراغ‌ام در این خانه می‌سوزد!» شیخ گفت: «به گمان‌ام زبان‌اش نچرخیده، خواسته بگوید: «خانه‌ام در این چراغ می‌سوزد.»» مریدی گفت: «الان حرف سیاسی از خودت دَروَکردی؟!» شیخ غضبناکید: «بیشین بینیم با!»

*مشترکی شیخ را گفت سخن‌گوی وزارت خارجه گفته: «از دیدن قبض گاز خانه‌ام که چندبرابر شده بود، تعجب کردم!» شیخ اندوهید: «خوش‌به حال‌اش فقط تعجب فرموده! ما که دنیا روی سرمان خراب شد و آخرت را روی دور تند با چشم خودمان دیدیم.»

۵ پاسخ به “شیخ را گفتند…”

 1. توفیق جان گفت:

  با سلام نوشتتون رو خوندم خیلی جالبه نمیدونم شما سیمره ای ها چرا همش دوست دارید تو دل ملت رو خالی کنید آخه مگه خودتون جلسه سال قبل سازمان ملل رو ندیدی که از طرف مراکز علمی بین المللی اعلام کردند سرعت رشد علمی در ایران یازده برابر متوسط جهانی است.در مورد مسکن هم که سال ۸۹در کشور از این نظر دولت عملکرد خیلی خوبی داشت و مسکن های خیلی زیادی رو تحویل ملت داد که نه تنها از نظر کیفی بر اساس آیین نامه های بین المللی ساخته شده بود بلکه از نظر کمی هم کم نظیر بود رسالت شما انعکاس واقعیت هاست نه……؟

 2. حشمت آزادبخت گفت:

  آفرین تاج مهر عزیز.شیوه ی نوشتاری شما به دلم می شینه.بنویس از این دست.بنویس و بر خاکستر شهر گریه ای بپاش.

 3. عارف رومی گفت:

  لررود هدیه اشترانکوه و سفیدکوه به مردم قم و اصفهان،ما و دشت هایمان از تشنگی خواهیم سوخت عارف رومی :نگاه مردم روستایی دیگر سویی ندارد دیگر آینده در روستا معنا ندارد. چهره مردم روستا دیگر مثل سابق شاد، سرحال و خونگرم نیست . غم بزرگی را در چهره شان می شود دید .چهره که با یک مشکل بزرگ گره خورده و روح آرامش را ازآن ها گرفته است . دشت های سر سبز و خرم و کشتزار های وسیع جاشو با زمین های خشک و بوته زار، عوض شده و ناقوس مرگ و پوچی به صدا درآمده دیگر خبری از فصل درو و برداشت محصول نیست . دیگر خبری از امید برای زندگی و تلاش نیست . . .وبلاگ رومشگان چشم انتظار شماست

  .

 4. استان لکستان و قوم لک گفت:

  خنده هایم از درد است.

 5. دلاوری گفت:

  توفیق جان شما هم حق دارید. ولی رشد علمی که فقط برای افتخار کردن نیست و مدرک آن را در ویترین گذاشتن نیست اصلا من میگم سازمان ملل اشتباه کرده ما ۵۰برابر میانگین دنیا رشد کرده ایم ، نتیجه چه بوده؟ آیا لرستان وامثال آن صدمی پیشرفت داشته اند آیا هنوز وقتی پدر پیر من و شما خدایی نکرده بیمار میشود او را به اصفهان و تهران منتقل نمیکنند؟هروقت در دانشگاه های ما دانشجویان از اساتید بهتر نبودند جای افتخار دارد. هر وقت جوانانی که نه پول کافی دارند نه پارتی درست وحسابی به جای کار در وطن خود آواره غربت نشدند ارزش افتخار دارد، خلاصه ما که بخیل نیستیم هر چیزی که برای سربلندی کشورمان باشد ما هم افتخار میکنیم…

نظر دهید